Kontaktujte nás: +420 602 347 887 | info@hrad-cervenyujezd.cz

HRAD ČERVENÝ ÚJEZD

   

Historie hradu 

Hrad Červený Újezd byl postaven v letech 2001 až 2002 v obci Červený Újezd nedaleko Unhoště (okres Praha - západ). Postaven byl od základů, je tedy zcela nový. Hlavním záměrem této pozoruhodné stavby bylo od počátku seznámit návštěvníky s majitelovou rozsáhlou sbírkou. Snažíme se přiblížit dnešní generaci životní styl našich předků a s láskou pečujeme o všechny exponáty. 

 

Od otevření bylo nadmíru jasné, že hrad musí mít svou dobovou Krčmu. Interiér restaurace je naším klenotem a při návštěvě hradu se nezapomeňte zastavit i tam. Těšíme se na Vaši návštěvu. 

  

Muzeum

V interiéru hradu najdete rozsáhlé muzeum českého venkova. Jde o stálou expozici asi 4000 předmětů, které pocházejí v celé České a Slovenské republiky a představují nám každodenní život na venkově v období od 17. do 20. století. 

 

Muzeum je přístupné celoročně v sobotu a v neděli od 9 do 16 hodin. Naše průvodkyně zajistí poutavý výklad pro všechny věkové kategorie (navštěvují nás základní, střední, ale také mateřské školy). Prohlídka s průvodcem trvá přibližně 50 minut. V případě větších skupin Vám doporučujeme se objednat. Muzeum bohužel není bezbariérové. 

 

Vstupné do muzea

dospělí                                     180 Kč

děti od 4 let, studenti, ZTP       100 Kč 

(Na hradě Červený Újezd nelze platit kartou. Děkujeme za pochopení.) 

 

Zahrada se skanzenem

Obzvlátě v jarním a letních měsících stojí za to navštívit naši zahradu, na které můžete najít mnoho vzácných květin a dřevin. Při procházce si můžete prohlédnout náš skanzen, repliku větrného mlýna, sušárnu chmele, zvonici, vinné sklepy a mnoho dalšího. Většina staveb má zpřístupněný interiér. 

 

Zahrada a skanzen jsou přístupné celoročně v sobotu a v neděli v době od 9 do 16 hodin. Vstupenka není nijak časově omezená, můžete být v zahradě celý den. 

  

Vstupné do zahrady

dospělí                                     100 Kč

děti od 4 let, studenti, ZTP       60 Kč 

(Na hradě Červený Újezd nelze platit kartou. Děkujeme za pochopení.) 

separator

Kde nás také najdete

Copyright © 2022   KLUBKO55    www.klubko55.cz