Kontaktujte nás: +420 312 698 924 | info@hrad-cervenyujezd.cz

HRAD ČERVENÝ ÚJEZD

 

 

Historie hradu 

Hrad Červený Újezd byl postaven v letech 2001 až 2002 v obci Červený Újezd nedaleko Unhoště (okres Praha - západ) se záměrem vytvořit historizující objekt, který by vycházel s tradičních řemeslných postupů a odpovídal současným nárokům.

Tato stavba je ideálním místem pro pořádání svateb, firemních i rodinných akcí, konferencí, dětských dnů apod. V areálu se nachází restaurace Krčma, která zajistí veškeré občerstvení.

V interiéru hradu dále najdete rozsáhlé muzeum českého venkova. Jde o stálou expozici zhruba 4000 exponátů, které pocházejí z celé České a Slovenské republiky a představují nám každodenní venkovský život v období mezi 17. a 20. stoletím.

V expozici muzea přibyly exponáty habánské keramiky, palných a sečných husitských zbraní a množství exponátů cínového nádobí. Nejnovější přírůstkem je vyřezávaný pohyblivý betlém z dílny pana Bedřicha Šilara. 


Budeme rádi, když navštívíte také naši zahradu se skanzenem, která je krásná po celý rok a vybízí k procházce. Můžete si zblízka prohlédnout repliky větrného mlýna, sušárnu chmele, zvonici, vinné sklípky a mnoho dalšího. Většina staveb má zpřístupněné interiéry.

Prohlídka muzea je možná pouze s průvodcem, větším skupinám doporučujeme včasné objednání.  


Vstupné do muzea:

    Dospělí   180 Kč
    Děti od 4 let, studenti, ZTP  100 Kč             

Vstupné do skanzenu:

    Dospělí   100 Kč
    Děti od 4 let, studenti, ZTP   60 Kč

Prodej přebytků muzea: 

    Aktuální nabídku najdete na webových stránkách http://wwww.antikhradcervenyujezd.cz/cs

separator

Copyright © 2017   KLUBKO55    www.klubko55.cz