Kontaktujte nás: +420 312 698 924 | info@hrad-cervenyujezd.cz

HRAD ČERVENÝ ÚJEZD

Historie hradu 

Hrad Červený Újezd byl postaven v letech 2001 až 2002 v obci Červený Újezd nedaleko Unhoště (okres Praha - západ) se záměrem vytvořit historizující objekt, který by vycházel s tradičních řemeslných postupů a odpovídal současným nárokům.

Tato stavba je ideálním místem pro pořádání svateb, firemních i rodinných akcí, konferencí, dětských dnů apod. V areálu se nachází restaurace Krčma, která zajistí veškeré občerstvení.

V interiéru hradu dále najdete rozsáhlé muzeum českého venkova. Jde o stálou expozici zhruba 4.000 exponátů, které pocházejí z celé české a slovenské republiky a představují nám každodenní venkovský život v období mezi 17. a 20. stoletím.

Budeme rádi, když navštívíte také naši zahradu se skanzenem, která je krásná po celý rok a vybízí k procházce. Můžete si zblízka prohlédnout repliky větrného mlýna, sušárnu chmele, zvonici, vinné sklípky a mnoho dalšího. Většina staveb má zpřístupněné interiéry.

Prohlídka muzea je možná pouze s průvodcem, větším skupinám doporučujeme včasné objednání.  


Vstupné do muzea:

    Dospělí   140 Kč
    Děti od 4 let, studenti, ZTP   70 Kč              

Vstupné do skanzenu:

    Dospělí   80 Kč
    Děti od 4 let, studenti, ZTP   40 Kč

Co můžete na hradě vidět?

V expozicích vnitřního hradu nám přibyly exponáty habánské keramiky, palných a sečných husitských zbraní a množství exponátů cínového nádobí.

V zahradách můžete již vidět:

Pět našich želv, divoké kachny, volavku popelavou a divoké králíky v parku.

V zahradách uvidíte v současné době kvést blatouchy včetně plnokvětých, tulipány včetně plnokvětých, čilimníky v barvách, azalky v mnoha barvách, prvosenky, kandík psí zub a další. Ve vodě začínají kvést lekníny a stulíky a vachta vodní. Dřeviny v parku již rozkvetly mahonie, okrasné druhy peckovin, plnokvěté hrušně, různé druhy magnolií, šeříky a další. Světlé barvy rhododendronů již kvetou.

Přijďte se podívat.

separator

Copyright © 2017   KLUBKO55    www.klubko55.cz